خدمات جامع نصب و راه‌اندازی مجازی سازی

برنامه ریزی منابع و مصرف انرژی از مشکلات قابل توجه در محاسبات ابری می باشد. با توجه به مقیاس و پیچیدگی منابع مختلف، تجزیه و تحلیل نظریِ عملکرد و برنامه ریزی مصرف انرژی و الگوریتم تامین منابع در محیط ابر اغلب دشوار است. بنابراین، چهارچوب مجازی سازی به یک روش مهم برای تکمیل ارزیابی تبدیل شده است. VMWare یکی از محبوب ترین و قدرتمندترین سیستم ها برای راه اندازی سیستم های محاسبات ابری است.

امروزه از این روش جهت استفاده بهینه از منابع سرورها استفاده شده و هزینه های خرید و نصب و نگهداری سرورها را 70% کاهش می دهد. در حال حاضر سرویسهای مختلف بر روی سرورهای مختلف قرار می گیرند تا مشکلاتی از قبیل عدم هماهنگی نرم افزارها، باگهای نرم افزاری، مشکلات سخت افزاری باعث از کار افتادن تمامی سرویسها نشود. در آمارها دیده شده که کارایی (Utilization) سرورها بین 15% الی 5% می باشد.

این ارقام به این معناست که از تمامی توانایی سرورها به صورت مطلوب استفاده نمی شود. تکنولوژی Server Virtualization و با استفاده از فضای خالی منابع بر روی سرورها (بیش از 70%) امکان نصب چند سیستم عامل را بر روی یک سخت افزار سرور می دهد و بدون احساس کمبود منابع سخت افزاری کارایی سرور را تا 80% بالا می برد.

محاسبات ابری در هر دو جامعه ی دانشگاهی و صنعت توجه زیادی را به خود جلب کرده است. در محاسبات ابری، تلفیق سرور، یک رویکرد برای استفاده کارآمد از منابع سرور به منظور کاهش تعداد کل سرورهایی است که کاربران نیاز دارند. رشد تثبیت سرور باتوجه به تکنولوژی مجازی سازی است که به ماشین مجازی اجازه می دهد چندین منبع فیزیکی را در یک کامپیوتر به اشتراک بگذارند. مجموع منابع ماشین مجازی برای به اشتراک گذاری سرور یکسان، نباید وقتی که سرور تعداد کمی سرویس دهنده نیاز دارد، تجاوز کند. مجازی سازی سرور، راه حلی فنی برای تحکیم سرورهای متعدد در مورد افزایش مصرف و صرفه جویی در انرژی فراهم می کند.

فارسی